Evde İğne Hizmeti

 

Günümüzde her gün binlerce hasta farklı sebeplerle enjeksiyon ihtiyacı duyuyor. Bu noktada hizmet veren başlıca kuruluşlar aile hekimlikleri, hastaneler ve dispanserlerden ibarettir. Geçmişte eczaneler tarafından da sağlanan bu hizmet 1219 sayılı ilgili kanun hükmüyle beraber yetkili sağlık kurum ve kuruluşlarına devredilmiştir. Enjeksiyon işlemi doktor tarafından reçete edilen bir ilacın iğneler vasıtasıyla doğrudan damar yoluna zerk edilmesi anlamına gelmektedir ve anaflaktik şok riski sebebiyle doğru eğitimi almış uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Evde enjeksiyon hizmeti

Sağlıklı bir bireyin bahsi geçen kurumlara gidip enjeksiyon yaptırmaları çok kolay olsa da yaşlılık veya fiziksel engeller sebebiyle evden çıkmakta zorlanan hastalar için bu içinden çıkılması güç bir kabusa dönüşebilir. Veya aynı şekilde gün içerisinde pek çok defa enjeksiyon gereksinimi duyan hastalar söz konusu olduğunda da; hastalar alternatif bir çözüm arayışına girmektedir. İşte bu noktada uygulanabilecek en mantıklı çözüm önerisi evde enjeksiyon hizmeti olacaktır. Doğru eğitimi almış, işinde uzman ve tecrübeli personeller tarafından sunulan evde enjeksiyon hizmeti sayesinde yaşlı ve ulaşım zorluğu yaşayan hastalar yatağından çıkmadan gerekli enjeksiyonları yaptırabiliyorlar.

Evde İğne Hizmeti

Bir diğer önemli konu ise söz konusu sağlık olunca oluşabilecek endikasyonlara karşı kendilerini korumaya alan hastalar, gönül rahatlığıyla bu hizmetten yararlanabiliyorlar. Yanlış biçimde veya hijyenik olmayan şartlarda gerçekleştirilen enjeksiyon işlemi hastayı ciddi risklerle karşı karşıya bırakmaktadır. Bu risklerin en ciddisi enfeksiyondur. Sterilizasyon tam  olarak sağlanmadan yapılan enjeksiyon işlemlerinde sık sık karşılaşılan bir diğer problem ise damar sisteminin hasar görmesi veya ilacın damar yerine kasa enjekte edilmesidir. Bu gibi durumlarda ise ciddi yaralanmalar, kas ve doku zedelenmeleri ve hatta kangren riski korkulan konulardır.

Dolayısıyla her tıbbi uygulamada olduğu gibi enjeksiyon hizmeti de işinin uzmanı kişiler tarafından ve her türlü gerekli önlem alındıktan sonra gerçekleştirilmelidir. Evde enjeksiyon hizmeti sayesinde bu gerekliliği evinizin konforunda sağlayabilirsiniz.