Hasta Bakıcı Hizmetleri

Hizmetlerimiz

Hasta Bakıcı - Hemşire

Hasta bakıcılarımız evde veya hastanede yanınızda olup, hastanızın günlük yaşam aktivitelerine destek olurlar. Hasta bakıcı hizmetlerimiz tercihiniz doğrultusunda sabahtan akşama veya akşamdan sabaha tam mesailik ya da, 24 saat hastanın yanında kalarak tüm günlük hizmet verirler. Tüm bakım görevlilerimiz belli sağlık tecrübelerinin üzerine, özel eğitim programlarını tamamlamış deneyimli ve bilgili çalışanlardır.

Anne ve babalarınıza bazen zaman ayıramayıp ihtiyaçlarında yada bakımlarında iş gereği veya uzakta yaşamanın verdiği zorunluluktan dolayı yakınlarınıza hem yardımcı hem de arkadaş olacağı birisi olsun istenir. Bu durumlarda genelde aileler yaşlı veya hasta yakınlarına profesyonel bir bakıcı arayışına girer. Hasta bakıcı, hasta veya yaşlı kişilerin doktorların önerdikleri gibi gerekli bakım ve tüm uygulamaları meslekleri gereği işlerinde titizlikle takip eder ve hastaları ile yakından ilgilenirler. Hasta bakıcılarımız her zaman hastaların yaşamlarını kolaylaştıran ve sağlıklı kalmalarını sağlar. Bünyemizde bulunan hasta bakıcılar saygı ve şefkatle hastaların tüm ihtiyaçlarını gidermeye çalışırlar.

Hasta Bakıcıların Görevi Nedir? 

Hasta bakıcının en önemli görevlerinden biride hastanın ilaçlarını düzenli bir şekilde vermeli ve saatlerini takip etmelidir. İlaçların dozlarını ve saatlerini doktorunun isteklerine göre verir. Hastanın kişisel bakımını ve bulunduğu ortamın temizliğini titizlikle yapar. Banyosunu, üstünü değiştirme, egzersiz yaptırma, odanın sıcaklığını ayarlama, odanın havalandırması ve odanın aydınlatılması ve hastalar için en önemlisi yalnızlıklarını paylaşmak için sohbet eder beraber yürüyüşler yaparlar. Hastaların yemeklerinde doktorun verdiği listeye göre hazırlar ve yedirir. Hastanın yatağının temizliğini ve hastanın yatış pozisyonun ayarlar. Gerekli durumlarda hastalara sürgü ve ördek verir.

Hasta Bakıcılarında Olması Gereken Özellikler

Bünyemizde çalışan hasta bakıcılarımızda bulunan en önemli özellik hastalarıyla iyi iletişim kuran ve her zaman saygılı ve şefkatle yaklaşımlarıdır. Bazı hasta kişilerle iletişim kurmak veya anlaşmak zor olabilir bu durumdaki hastaların karşısında her zaman sabırlı davranırlar. Bakıcılarımız hastalarına karşı her daim güler yüzlü ve sevecen davranırlar. Hastalar için titizlikle temizliğini ve bakımlarını yaparak, hoşgörülü yapılarıyla hastasıyla iyi iletişimler kurarak memnun ve rahat olmalarını sağlarlar. Her zaman sorumlulukların farkında be bilincinde olan hasta bakıcılarımız düzenli olarak hastaların kontrollerini yaparlar. Hastaların yanında yada bulundukları ortamlarda kesinlikle sigara kullanmazlar. Hasta bakıcı  acil durumlarda nasıl davranacağını ve soğukkanlılığını koruyarak doğru kararlar alarak hastaya müdahalede bulunurlar. Hasta bakıcılarımız hastaları ile temizliğini yaparken olası enfeksiyonlardan korumak için veya kazaların yaşanmaması için çok dikkatli bir şekilde davranırlar. Bünyemizdeki hasta bakıcı sabah akşam ve akşam sabah olarak hizmet verir.

Hasta Bakıcı Hizmetleri

Günlük yaşam aktivitelerinin desteklenmesi
Kişisel temizlik yardımı
Tuvalet / banyo desteği
Giyinme / soyunma desteği
Ağızdan verilen ilaçların hazırlanması ve takibi
Hayati bulgu takibi (Nabız / tansiyon / solunum / ateş ölçümü)
Beslenme desteği
Arkadaşlık / sohbet ve vakit değerlendirme
Egzersiz desteği

YAŞLI BAKICI

Bizi, büyüten, bugünlere getiren annelerimiz babalarımız. Günümüz sosyal ve iş hayatının yoğunluğundan dolayı maalesef onlarla istediğimiz sıklıkta görüşemiyoruz. Belli bir yaştan sonra bizim yaşantımızla paralel olarak daha çok ilgi ve özveri isteyebilirler. Onlara gerekli ilgiyi gösterebilecek, evlatlarıymış gibi sahip çıkabilecek, sorumluluk sahibi bakıcılar bulmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu elemanların görevi yaşlı/hastanın temizliği, perhizine uygun yemeklerinin hazırlanması, günlük ilaç takibi ve hastane kontrollerinin yapılması gibi konulardır. Konusunda deneyimli olan profesyonel bakıcı ve hemşirelerle hedefimiz, özenli bakım ve şefkate her zamankinden daha çok gereksinim duyulan yaşlılık ve hastalık dönemlerinde, bir Danışmanlık şirketinden beklediğinizden daha fazlasını sunmaktır.

HEMŞİRE

Evde bakım hemşirelerimiz, hasta ihtiyaçlarını, bakım gereksinimlerini saptar, planlar ve tüm hemşirelik girişimlerini uygular.

Hemşirelik Hizmetleri

İlaç uygulamaları
Enjeksiyon
Serum takma / çıkarma
Sonda ve katater uygulamaları
Kan alma
Pansuman ve yara bakımı
Infüzyon uygulamaları
Ostomi bakımı
Hasta ve hasta yakını eğitimi ve danışmanlık

Hemşirelik hizmetlerimiz gerektirdiğinde hastane, huzurevi ve/veya diğer kurumlarda da verilmektedir.

  • Banyo yaptırma
  • Vücut tıraşı
  • Giyinme / soyunma desteği
  • Hastanın kıyafetlerinin yıkanması, ütülenmesi, giyinirken destek olunması

– Ağızdan verilen ilaçların hazırlanması ve takibi

  • Doktorun verdiği listeye göre hangi ilacın ne zaman verileceğini takip etmek

– Hayati bulgu takibi

  • Nabız / tansiyon / solunum / ateş ölçümü
0216 372 05 51

Hizmetlerimiz için arayın.

0551 188 03 59

İstanbul mobil hizmetler

7/24 Hizmet

Günün her saati ulaşabilirsiniz.

E-posta İle Ulaşım

destek@uzmanevdesaglik.com